Metin2 itemin yere atılmasını engellemek

Değerli site üyelerimize Metin2 pvp serverler için özellikle server kurucularının büyük sıkıntısını çektiği bir olaydan bahsedeceğiz.. Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki artık herkes kendisine Metin2 pvp server açarken bir ya da iki üç ortak buluyor ve bu bulduğu ortakların elbette ki yakından ilgilendiği arkadaşları eşi dostu kuzeni falan bir akrabası oluyor.. Bu bulduğunuz ortaklar sizlerin büyük yatırımlar ve büyük uğraşlar sonucu açmış olduğunuz Metin2 pvp server sunucunuzu batırması o kadar basit bir olay ki inanın bütün emeğinizi hiçe sayarak bütün yapılan emekler bir kalem de silinir ve serveriniz de oyuncu kalmaz sinek bile avlayamazsınız artık sinek dahi kalmaz o derece..


Evet arkadaşlar söylemiş olduğum gibi bugün ki makalemiz de sizlere Metin2 pvp serverler de ki oyun yöneticileri yani GM karakterlere verilen yetkiler ve verilen bu yetkilerin ayarlamaları hakkın da bilgiler vereceğiz.. Öncelikle biliyorsunuz ki her önüne gelen GM ye yetki verirseniz eğer ister istemez serveriniz de bir sarsıntı ufak ufak oluşmaya başlayan bir oyuncu devrimi başlar.. Çünkü oyun içerisin de ki görevlendirmiş olduğunuz oyun yönetim ekibi eğer ki sizler kadar pvp serverler önem vermeyen insanlar ise bu insanlar ile hiç bir şekil de server ortaklığı düşünmeyin.. Çünkü serveriniz de en ufak bir gm yardımı yapılsa ve bu yapılan yardım karşı taraf lehine olursa işte bu sefer tamamiyle bittiğinizin resmi olur. Çünkü karşı taraf kendi çıkarları doğrultusun da sizleri hareket ettirecektir ve ilk bir yardımdan sonra gerisini de isteyecektir ve yapmadığınız taktir de ilk yardımlar da yapılan olayların görsel olarak kanıtlarını atacak ve bu sefer de sizlerin serveri sallantıya girecektir..

 

Çözüm nedir ?

 

Çözümünüz ; Oyun içi bütün yöneticilerin bunun içine sizin kendi yönetici hesabınız da dahil olmak üzere hepsinin en basit olarak hiç bir yönetici hesabının yere item atmaması gerekir ve bunu siz kendiniz ayarlamalısınız.. Hiç bir yönetim ekibinin hesabı yere item atamaz ise bu sizin serverinizi büyük bir sorundan kurtarır..

Paylaş

Yorumlar