Metin2 nick seçimi nasıl olmalıdır ? Nickin önemi metin2 için nedir ?

Bugün sizlere bu güne kadar yazmış olduğumuz makaleler arasından en önemli ve en iyisi diyebileceğimiz bir makale yazacağım az sonra ve bu makaleden sonra belki metin2 hayatınızda bir çok şey değişecek ve artık kendinizi resmiyete taşıyacaksınız bilinmez. Her neyse hemen başlayalm. Biliyorsunuz ki metin2 bir isim yazmalı oyun ve bu yazdığın isime koyduğunuz karakteri yöneterek o hesabı yükselterek karşınızda ki insanlara kendinizi göstermek için oynanan bir savaş oyunudur metin2.. Metin2'de de bu nick olayı ciddi olarak büyük rol oynar. Çünkü şöyle düşünün siz hiç sevmediğiniz bir isim ile hayatınızı yaşamaya devam eder misiniz ? Mesela adınızın 'Özgür' olmasını istiyorsunuz ama adınız başka bir şey oluyor ve bu isimi taşırken hiç mutlu olmuyorsunuz bu da aynı olay işte. Hiç kimse sevmediği bir işi yaparken zevk almaz. O yüzden metin2 de nickin önemi çok büyüktür. Oynadığınız karaktere göre koyacağınız isim değişebilir. Metin2 pvp serverler veya normal metin2 olması fark etmiyor sonuçta metin2'dir ve konu her ikisi içinde geçerlidir.

Resimde görülen kısım isim seçme yeridir burada isimi girdikten sonra bir daha değişemezsiniz sadece nesne marketten isim izni alarak değişebilirsiniz.

Şuan istediğiniz server'a girelim sürekli göreceğimiz isimler 'JoJuK , KeKe , BaTMaNLy' vsvs. gibi nickler ve bu nickleri ben oynamadığım halde karşımda ki kişide görünce utanıyorum. Bu tür nickleri koyan kişiler zaten genellikle ufak yaşlı insanlar oluyor . Koyacağınız nickler genellikle karakterinizi ve kişiliğinizi yansıtır karşınızda ki kişilere.Örneğin şuan Metin2 aleminde en beğendiğim bir nick 'PowerShoot' adlı oyuncunun adı gerçekten gördüğüm andan beri hoşuma gidiyor.. Nickin sahibi Özgür Işık adlı arkadaş ve bu nicki artık hangi server'a girsem görüyorum kim olduğunu soruyorum özgür olmadığını anlıyorum demek ki bu arkadaşımız artık kendisini belli bir noktaya taşımış ve artık nickini diğer kişiler kullanmaya başlamış. Bu da bir metin2 oyuncusu için oldukça koltuk kabartıcı bir durumdur..

Paylaş

Yorumlar