Metin2 pvp soru işareti hatası çözümü

Selam sevgili metin2 pvp oyuncuları ,

En önemli konulardan birisi olan soru işareti hatası hakkında bilinmesi gerekenleri konuşup çözümü hakkında bilgi vereceğiz. Aslında ana sebeplerden biri sizsiniz neden derseniz dikkatsiz olmanız sizi soru işaretiyle karşılaştırmaya çok yakınlaştırıyor. Analiz ettiğimizde sorunun birden fazla çeşidi olduğu ama bunalrdan en çok rastlanan ise sizin hatalarınız olanlardır.

Şimdi diyeceksiniz ki ne yapıyoruz ? Öyleyse "?????" bu hatayı sürekli görme nedenlerinize sırayla geçelim. 

İlk olarak deyineceğim bir klasöre aynı oyundan 20 kere kurmanız kısa sürede klasör içindeki metin2 clienti çorba olacak ve genelde hata almaya başlayacaksınız. Nasıl olduğu belki düşünemezsiniz ben size hatırlatayım her oyunun dosyaları farklıdır ve oto pacherdan her dosyayı çektirmez sunucu sahipleri ülkemizde network trafiği sorunlarından dolayı. Ve bundan ötürü mesela A oyunun packinin üstüne B oyunu attığınızda örnek veriyorum granny2.dll dosyaları farklı olabilir ve bu değişmediğinde B oyununa girişde sorun yaratacaktır bunu basit bir hatırlatma sayabilirsiniz.

Metin2 pvp soru işareti hatası almamanız için bir kaç tavsiye :

  • Her zaman pvpleri sitelerinden fullpack olarak kurun kota sorunuz yoksa
  • Eğer mini pack kullanıyorsanız devamlı bunları sürekli tek klasör içinde biriktirmeyin
  • Bir tane metin2 clientini kullanmamak üzeri saklayın ve her mini pack atacağınız zaman bu clienti farklı klasöre kopyalayın içine atın böylece ana client her zaman temiz kalacaktır.
  • metin2 pvpde bir sorunla karşılaşırsanız oyunu komple kaldırın ve baştan kurun en sağlıklısı bu olacaktır.

Neticeye gelecek olursak aklınızda bir kaç şey oluşmuştur lütfen üşenmeyin packleri sürekli aynı klasöre atarak batırmayınız sonra format atma işlemlerine kadar gidiyorsunuz bunalra gerek yok yukarda bahsettiklerimi düzgünce yapmanız size kolaylık sağlayacaktır. Biraz önce granny2.dll den söz ettik bunu da farklı bir zaman anlatacağız sitemizde görüşmek üzere sevgilerle ...

Paylaş

Yorumlar